Biz Kimiz ?

İdea Elektrik Mühendislik hakkında daha fazla bilgi edinin.

İdea Teknik Elektrik, 2013 yılında İstanbul'da kurulmuştur.

''Her şey bir fikirle başlar.''

sloganıyla hayat bulmuş bir şirket.

Elektrik sektöründe edinilmiş tecrübelerin ışığında müşterilerine alternatif çözüm ve ürünler sunmak ilkesiyle yola çıkan İdea, endüstriyel elektrik malzemeleri ithalatı,satışı ve pazarlaması konusunda faaliyet göstermektedir. 

Bilginin gücüne güveniyoruz.

Fikir sahibi olabilmek için önce bilgi sahibi olmak gerektiğini iyi biliyoruz.Bu nedenle sürekli kendimizi güncelliyor ve yeniliyoruz. Değişen pazar talepleri karşısında tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz ile fikirlerimizi paylaşıyor, en doğru çözümü en doğru şartlar ile birlikte sağlıyoruz.

Neler yapıyoruz ?

Satış Hizmetlerimiz

Bağlantı tekniği ürünlerinden,enerji dağıtımı ürünlerine, etiketleme çözümlerinden kablo yönetimi ve otomasyon arayüzlerine  uzanan bir yelpazede başta pano imalatçıları olmak üzere makina imalatçıları, telekomunikasyon, ulaştırma ve proses tarafındaki müşterilerimize dağıtımını ve bayiliğini yaptığımız önde gelen markalar ile tedarik hizmeti sunuyoruz.

İthalat ve İhracat faaliyetlerimiz

Kurumsal müşterilerimize özellikle ülkemizde faaliyet göstermeyen imalatçı firmalar  ve markalar ile olan hızlı ilişkilerimiz sayesinde dış ticaret partnerliği sunuyoruz.

Lokal müşterilerimizin serbest bölge ofisleri ya da yurtdışı şantiyelerine doğrudan ihracat hizmeti veriyoruz.

Pazarlama ve İş Ortaklıklarımız 

Tedarikçilerimiz ile gerçek  bir ortak gibi çalışıyor, yeni ürünlere yeni pazarlar açmak konusunda İdea'nın genlerini oluşturan pazarlama kabiliyetini en verimli şekilde kullanarak  ülke geneline yayılmasına ve alt satış noktaları kurularak daha geniş bir kitleye ulaşmasına katkı sağlıyoruz.

Önde gelen konusunda dünya lideri firmaların yanında, müşteri ihtiyaçlarına göre belirlediğimiz ve pazarda yer edinebileceğini düşündüğümüz ürünler konusunda yerli üreticiler ile ortak hareket ediyor ve ürünlerini yurt içi ve yurt dışı pazara sunuyoruz.

İmalatı Türkiye'de yapılmayan ürünler için ise pazarın ekonomik beklentilerini inceleyip müşterilerimizin kalite beklentisini de göz önünde bulundurarak yeni ve alternatif ürünlerin ithalatını yapıyor ve kendi marka adımız altında dağıtımını yapıyoruz.