ROLEC

''Our passion is enclosures''

HUMANS. TECHNOLOGY. DESIGN

Rolec Tarihçesi:

Rolec Gehause Systeme Gmbh , Rinteln Almanya'da yerleşik endüstriyel muhafazalar,süspansiyon kol sistemleri ve operatör panoları konusunda öncü bir firmadır.

İlk endüstriyel kutu şirketin kurucusu Friedhelm Rose tarafından 1967 yılında tasarlanmış ve imal edilmiştir ve bu tarih endüstriyel kutunun da tarihi olmuştur.

Bir müşterisinin isteği üzerine içerisinde klemens blokları ve dışında da kablo rakorları ile hazırlanan ilk endüstriyel kutu fikri zamanla gelişti ve dünya üzerinde sayısız firma tarafından da kullanılarak yazılı olmayan bir standarta dönüştü.

Şirketin büyümesi ile birlikte güçlü bir finansal kaynak arayışı sonucunda Rose şirketi Köln Industriegas ile birleşti.Ancak bir süre sonra ortaya çıkan fikir farklılıkları neticesinde Rose şirketini satarak ayrıldı.

1986 yılında kutunun mucidi Fiedhelm Rose cesur bir kararla yeniden aynı işi yapmaya karar verdi ve Rolec kuruldu.

1990'lar: Yeni kullanıcı dostu teknik çözümleri geliştirmek ve sunmak her zaman ROLEC'de öncelik taşıyordu,şirket kurulduktan sonra ilk on yıl içinde birkaç yeni ürün patent hakkı geliştirildi ve tescil edildi.

2000'ler: Şirketin olumlu gelişmesi sayesinde,Yeni bir ofisbinası ve yeni üretim tesisi oluşturuldu. Eşzamanlı olarak, yeni kutu tipleri , süspansiyon sistemleri ve kontrol muhafazaları geliştirldi.

2010'lar:2010/2011 yılının başında ROLEC'in geliştirme departmanı, muhafazaları babası Friedhelm Rose'un önderliğinde tamamen yeni bir ürün sundu. Bu, yuvarlak endüstriyel muhafazaların ilk serisiydi. aludisc.Bir kol saati anımsatan bir form içeren bir muhafaza.Kısa bir süre sonra, ürün geliştiricileri, bir başka vuruş tasarımını ortaya koydu: profiplus - bir bilyalı ek sisteminin temelini oluşturan, kendi ekseni etrafındaki Dünya'nın şeklini ve rotasyonunu kullanan bir tasarımcı süspansiyon sistemi.